Śledź nas:
Image Alt
Eksperci

Lullu

Jak nauczyć dziecko wcześniejszego wstawania

 

Twojemu dziecku trudno wstać wcześnie rano? Chcesz zamienić długą drzemkę na wczesną pobudkę od poniedziałku do piątku? Postępuj zgodnie z tymi pięcioma wskazówkami.

Nie czekaj aż do ostatniej chwili.
Łatwo przejść od spania do późnego przebudzenia, do wczesnego wstawania. Zacznij od stopniowego przesuwania budzika dziecka wcześniej o 15 minut lub 30 minut co noc, w zależności od tego, ile zmian musi nastąpić. A kiedy zastanawiasz się nad porą spania, upewnij się, że dzieci dostają odpowiednią ilość snu każdej nocy (na przykład dzieci w wieku od 6 do 13 lat potrzebują 9 do 11 godzin snu w nocy).

Utwórz czas odcięcia dla Tech.
Twoje dzieci mogą kochać swój telefon lub gry wideo, ale w nocy wszystko, co posiada ekran – powinno być wyłączone – zwłaszcza w sypialni. To dlatego, że wpatrywanie się w ekran elektroniczny późno w nocy sprawia, że ​​trudno jest zasnąć, ponieważ emituje on stymulujące niebieskie światło. W rzeczywistości nie jest złym pomysłem, aby uczynić tę regułę jako regułę domu i podążać za nią samemu – nawet Tobie łatwiej będzie zasnąć.

Przygotuj tyle, ile możesz w nocy.
Poranki są dość gorączkowe, więc wybierz ubranie dziecka, przygotuj lunch i spakuj torbę szkolną, zanim pójdziesz spać.

Wypróbuj nowy budzik.
Jest to szczególnie dobre dla nastolatków, którzy mają pokusę, by  drzemać przez cały ranek. Wypróbuj taki, który gra swoją ulubioną, optymistyczną muzykę, taki, który kręci się po ziemi ( co za tym idzie: aby mogli go znaleźć i wyłaczyć, będą musieli wstać z łóżka), lub nawet z poręczną opaską na rękę, która wibruje, aby ich obudzić.

Nie pozwól, by weekendy wybiły Cię z rytmu.
Po wprowadzeniu dzieci w dobry harmonogram snu od poniedziałku do piątku, nie pozwól im spać do 10:00 w weekendy. Zapewne przejdzie im wojownicze nastawienie co do tej zasady, gdy nadejdzie niedziela. Zachęcaj dzieci, aby pozostały jak najbliżej swoich codziennych czynności.

 

Don't have an account?

Register

You don't have permission to register
X